Betonfarm

Farmville helyett: őstermelő városlakók! Saját zöldség, gyümölcs termesztése a betonon. Legyél önellátó a városban! Meglepően sok mindent lehet már egészen kis területen megtermeszteni, arról nem is beszélve, hogy nem kell szállítani, nem lesz rajta ilyen-olyan költség, gyakorlatilag a magok áráért és pár liter vízért cserébe a legfinomabb saját termésű növényeket eheted... Mi az a betonfarm?

Kövess Facebookon!

Ablakfarm II. rész - építs magadnak

2010.09.13. 11:13 Betonfarmer

Ahogy az első részben kitárgyaltuk, az Ablakfarm projekt egyik lényege, hogy újrahasznosított anyagokból mindenki magának készítse el a saját ablakfarmját. Ez persze jó is, hiszen olyan méretben, anyagokban, színben készül ahogyan neked tetszik. Vannak azonban alapszabályok, amiket illik betartani a tökéletes eredmény érdekében.

 

 

 

Minden, itt következő rajz, leírás és magyarázat az Ablakfarm projekt oldaláról származik, az ő szíves engedélyükkel.

Az alap egységek, amik kellenek:

1, Állvány. Ez fogja tartani az egész rendszert. Lehet talpas a földről, vagy függesztett karnisról

2, Az egyes szintek: a windowfarm.org szerint ásványvizes palackok levágott alja, szerintem jó a kerámia edény is (szebb, és hosszabb távon szerintem jobb). Ebbe kerül az agyaggranulátum, és a növényzet

3, Pumpa: a legegyszerűbb akváriumi pumpa, aminek feladata, hogy a lecsöpögött tápanyagos vizet feljuttassa a rendszer tetejére. (az egyszerűbb kivitelű és gyártású példányok 1000 Ft körül vannak)

4, Tartály: ebbe csöpög le a tápoldat, és innen kerül fel a rendszer tetejére.

A rajzon ez a modell látható. Természetesen lehet bárhogy variálni, szintek számával, vagy akár több oszloppal egymás mellett, de a lényege ez.

A működés nagyon egyszerű: tápoldatos víz kering a rendszerben. A legfelső edénybe csöpög, az ott lakó növény felszívja amennyire szüksége van, a többi továbbcsöpög az egyel lentebb levő edénybe. Az utolsó edény alatt a gyűjtőtartályba kerül a fel nem használt víz. Ebbe a tartályba kell utántölteni a vizet és a tápoldatot, ha elfogyna.

Az egyes cserepekben nem föld, hanem agyaggranulátum van. Nincs sár, nincs földcsere, hiszen a növények a gyökereiken keresztül a tápoldatos vizet szívják fel, a granulátumok közül. A keringtetés miatt folyamatosan nedvesen van a gyökés, nem szárad el a növény.

Az elhelyezés kitalálásakor vedd figyelembe, hogy a pumpának van egy alap zúgása, nem biztos, hogy a párnád mellett a hálószobában jó helyen van a farm.

Részletes összerakási útmutatót és még több tervrajzot a http://our.windowfarms.org oldalon találsz!

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://betonfarm.blog.hu/api/trackback/id/tr592292427

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása